@ jonavoszinios.lt

Į kapines aplankyti artimųjų kapų atvykusius jonaviečius nustebino prekybininkai: prie pagrindinio įėjimo į kapines, beveik prie vartų, buvo prekiaujama saldžiais vaikiškais užkandžiais.

„Dar to neteko matyti net prie didžiųjų kapinių. Ar tai – normalu? Juk tai – ne Joninių šventė, tai – Visų šventųjų diena. Ar tikrai normalu, kai einant į kapines nosį kutena skrudinamų saldumynų kvapas, ir dar prekybai pasirinkta tokia vieta – prie pat vartų, juolab, kai ir taip stinga vietų statyti automobiliams“ – klausė jonaviečiai.

Kaip jau anksčiau pranešė miesto seniūnija, prieš Visų šventųjų dieną buvo išduota daugiau nei 40 leidimų prekybai, o prekybai skirtos vietos – pažymėtos. Prekiauti galima tik specialiai tam pažymėtose vietose, o vieta prie pagrindinių įėjimo vartų skirta ne prekybai, o automobiliams.  

Pasak Jonavos miesto seniūno Povilo Beišio, jo žiniomis seniūnija nebuvo išdavusi leidimo prekiauti maisto produktais.

Prekiautojai be leidimų, anot P.Beišio, būna ir įvairiuose mieste organizuojamuose renginiuose. Vieni jų tą daro piktybiškai, kiti – iš nežinojimo.  

Pagal galimybes leidimus laikinose prekyvietėse tikrina atitinkamos institucijos. Viešosios tvarkos skyriaus žiniomis, Visų šventųjų dienos išvakarėse patikrinus prekybininkų leidimus pažeidimų nebuvo nustatyta.