@ jonavoszinios.lt

"Jei prie Jonavos mero interviu pavadinime rašau frazę „Sužadėtinė mane palaiko“, tai kaip pagrindinė nuotrauka tikrai netinka ta, kur meras su Dalia Grybauskaite. Atrodys ne kaip. Bet kaip gerai, kad pagal kokybę tiko jo ir sužadėtinės Aistės nuotrauka“, - gulėdama mąstau.

-Čia septintas slankstelis. Kažkas nelabai gerai, - maigydama mano nugarą sako kineziterapeutė.

Man tas žodis – kineziterapeutė – visada buvo toks sunkus. Man jį ištarti gerokai sunkiau, nei pasakyti besikiškiakopūsteliaudamas.

„Jei kiek pamažinsiu tarpus, išimsiu išnašą ir truputį sumažinsiu nuotrauką, gal tilps dar viena žinutė“, - suprantu, kad apie septintąjį slankstelį man tiesiog nesigalvoja.

Atvirai tariant – šiuo metu aš turiu ir didesnių problemų, nei septintasis slankstelis. Pavyzdžiui, nauja programa, iš naujo atsigaminti maketavimo žinias, o didžiausia mano problema – miego trūkumas. Žinau, kad po mėnesio kito bus paprasčiau, bet pradžia – kaip didelis kalnas. Lipi, ir žiūri, kad slysti atgal.

Net šeimos gydytoja patarė sulėtinti savo gyvenimo tempą. Net manikiūro specialistė Inga sako, kad vieną dieną reiktų liautis skubėti ir daugiau laiko skirti sau. Bet praėjusiame gyvenime, jei tikėti juo, matyt buvau maratono bėgikė. Nes skubėjimas įaugęs į kiekvieną mano dieną.

Bet Kaune esantys „Aušros SPA namai“ mane – neturinčią laiko beveik niekam – privertė sustoti. Tiesą sakant, jau buvo kilęs noras skambinti ir dar kartą nukelti masažo laiką. Bet tiesiog buvo nebepatogu. Masažas, sako specialistai, turi skirtingą ir ne vieną poveikį – nuo nervų sistemos, odos, raumenų iki kraujo bei limfos sistemos bei medžiagų apykaitos.

Mano nugara, anot Rasos, siunčia signalus apie pernelyg įsitempusius raumenis ir neteisingą gyvenimo būdą. Nugara prašo laiko sau.

Čia – rami aplinka ir tyliai plaukianti muzika. Pagaliau – tinkamas apšvietimas ir ramūs kvapai. Šilti akmenys, dedami ant nugaros ir kojų ir žinančios, ką daro, masažuotojų rankos.

Atsigulus ant specialaus masažui skirto gulto mintys išsivalo jau po pirmųjų 10-15 minučių.

Užnugaryje lieka daugelis dalykų: dar neapmokėtos sąskaitos, nebaigti darbai, ginčai namuose, blogas oras, pikti žodžiai, nerimas ir daugelis dalykų, kasdien besibeldžiantys į mintis kaip įkyrus lapkričio lietus.

Masažo poveikis – ne vienkartinis, jei jam randi laiko ir savimi rūpiniesi ne epizodiškai, bet nuolatos. Nes kai Dievai turėjo laisvo laiko, jie greičiausiai ir sukūrė nedidelį stebuklą, kurį dabar mes vadiname masažu.

Tik atsipalaiduoti, įsisukus į gyvenimo tempą, man sekasi sunkiai. Nes visą laiką galvoju. Tačiau – o stebukle – jau įpusėjus masažui supratau, kad tiesiog spoksau į grindis, o galva ima tuštėti – tampa panaši į pieštuku primargintą popieriaus lapą, kurį kažkas lengvai trina.

„Mes ir esam tokiems, kaip tu – tokiems, kurie patys negali sustoti“, - jau vėliau sako Brigita, kai mudvi geriam arbatą, ir aš jai pasakoju, koks man dabar sunkus laikas (žinau, kad taip sakyti negerai, nes tas laikas nei toks sunkus, nei ką – greičiau įdomus, tik aš dar nesugebėjau su juo susitarti dėl poilsio valandų).

Bet, stebėdama ramią ir elegantišką Brigitą, kažkodėl jaučiu norą pasiteisinti dėl nesutvarkytų plaukų, pamiršto tušo ir amžinų džinsų bei sportinio švarkelio.

Brigita pasakoja, kad jų salonas specializuojasi būtent masažuose, ir jie atliekami tik rankomis – be jokių aparatų. Yra čia ir daugiau pačių įvairiausių procedūrų: veido odą puoselėjančios procedūros, romantiški SPA ritualai dviems, aromaterapinės kūno procedūros su kanapėmis, apelsinais, šokoladu, auksu ir t.t.

Apsilankymas čia tėra tik maža akimirka laiko sau, tik mažas priminimas, tik savotiškas pagalbos mygtukas – kai tave tiesiog priverčia gulėti, klausytis muzikos, spoksoti į niekur ir nieko nebegalvoti.

Ir atsikeli nuo tos masažo kušetės truputį kitoks. Kitoks bent tuo, kad pagalvoji apie savo sumautus džinsus. Ir pailsėjusį septintąjį slankstelį.

Todėl jei yra norinčių man nupirkti kalėdinių dovanų – aš prašyčiau „Aušros SPA namų“ dovanų kupono. Kad kitus metus – kaip naują popieriaus lapą – pradėčiau nuo savęs. Nuo dėmesio ir meilės sau. Nes kartais jos – meilės – daugiau skiri net savo augintiniams, pamiršęs tai, ką išties turi svarbiausio. Save.

***

Aušros SPA namai. Aušros g. 20, Kaunas, tel.: +370 612 481 33, 8-37 20 89 88

www.spanamai.lt

Kalėdiniams pasiūlymams - nuolaidos, perkant dovanų kuponą 70 Eur ir didesnei sumai dovanojamas nugaros arba veido masažas.

- atpalaiduojantys ir gydomieji masažai

- SPA procedūros

- veido procedūros

- procedūros dviems

- hidroterapinė vonia

- mezoterapija ir kitos procedūros.

  Galima įsigyti dovanų kuponus.

Jurgitos Lieponės tekstas, Aušros SPA namai  nuotr. 

Užs. nr. 285