@ jonavoszinios.lt

Kaune penktą kartą startavo tarptautinis „Citadele Kauno maratono“ bėgimo renginys. Nuo ryto miestą merkęs lietus ne tik, kad neišgąsdino dalyvių, bet ir leido bėgti greičiau ir tapo tikra atgaiva bėgikams. Renginio metu tiek moterys, tiek vyrai pagerino renginio ilgiausios, 42 km 195 m, distancijos rekordus. Savo jėgas išmėginti rinkosi ir trumpesnių nuotolių dalyviai. Apie 5 tūkst. dalyvių rinkosi 5 distancijas: maratono, pusmaratonio, 10, 5 ir 1,5 kilometro.

Renginio metu paaiškėjo, kad Lietuvos maratono čempionu tapo Mindaugas Viršilas, 42 km 195 m įveikė per 2 val. 23 min ir 49 sek. ir pasiekė trasos rekordą. Ankstesnis rekordas priklausė Kenijos bėgikui Mathew Kipkoririui Sigei (2 val. 26 min. 09 sek.).

Šiose varžybose dalyvavo ir nemažas skaičius jonaviečių bei Jonavos bėgiko klubo „Maratonas“ (prezidentas Bronius Kazėnas) sporto entuziastų. Įspūdingai maratono nuotolį įveikė jonavietis Antanas Žukauskas. Šis trisdešimt septynerių metų bėgikas maratoną įveikė per 2 valandas, 37 minutes ir 27 sekundes. Tai antras geriausias laikas jo maratonininko karjeroje. Su šiuo rezultatu jonavietis nusileido tik nugalėtoju tapusiam raseiniškiui M. Viršilui ir Andriui Jakševičiui (02.28:20) bei iškovojo trečiąją vietą.

Aukštą aštuonioliktą vietą tarp maratonininkų užėmė jonavietis Saulius Litvinavičius (03.02:42).