@ jonavoszinios.lt

Neseniai socialiniame tinkle jonavietis Andrius Lobovas viešai kreipėsi į Lietuvos įkalinimo įstaigas ir paprašė jam teikti veganišką maitinimą tada, kai jis atsidurs už grotų. Kad teks atsidurti įkalinimo įstaigoje, A.Lobovas bemaž įsitikinęs. Tiesa, vienoje byloje teismas jį jau išteisino, tačiau nuosprendis dar nepaskelbtas kitose dvejose bylose.

Ikiteisminiai tyrimai buvo pradėti po to, kai jonavietis viešai nuplėšė stendus su alkoholio reklama, pats tai nufilmavo ir paviešino.

„Pats save ir įdaviau“, - šypteli A.Lobovas. Vieni jo idėjas palaiko, kiti – smerkia, dar kiti -kaltina nesantaikos kurstymu.

-Andriau, kiek laiko jau gyvenate taip – savo veiksmais nuolat atkreipiantis dėmesį į save?

-Ilgai. Bandau skaičiuoti – sveikai pradėjau gyventi maždaug prieš penkerius metus. Nerūkau, nevartoju alkoholio, nevalgau mėsos.

Skiepais domėtis pradėjau dėl to, kad mano sūnus – autistas. Kai pradėjau domėtis, netrukus supratau, kad taip nutiko dėl skiepų, nes pirmasis sūnus buvo skiepytas. Aš supratau, kad gyvenu didžiulėje melo jūroje, kad farmacininkai iš vakcinų kraunasi milijoninius pelnus.

Tada šią žinią ėmiau skleisti ir kitiems. Manau, kad yra nemažai ir mano nuopelno, jog Lietuvoje daugėja neskiepytų vaikų. Skiepai yra didelė žala. Neseniai paskelbta, kad karius skiepys nuo meningokokinės infekcijos. Tačiau vienas iš šalutinių skiepų poveikių ir yra meningitas! Šiai vakcinai bus skiriama didžiulė suma pinigų.

Tai gal pradėkim karius skiepyti nuo kulkų ir nuo mirties.

-Minėjote, kad vyksta keli ikiteisminiai tyrimai dėl jūsų veiklos?

-Aš plėšiau reklaminius stendus, kur buvo reklamuojamas alkoholis. Ar tikrai buvau neteisus? Juk ir Seimas jau priėmė įstatymą, draudžiantį tokią reklamą. Todėl jei tai nusikaltimas – pirmą kartą gyvenime aš savo nusikaltimais didžiuojuosi. Alkoholis yra daugelio tragedijų, savižudybių priežastis.

Vienas iš paskutiniųjų įvykių, kai į mane kreipėsi Gaižiūnų kaimo gyventojai ir prašė pagalbos šeimai, kur motina kasdien girtuokliauja ir neprižiūri savo vaikų. Kaimynai bandė ieškoti pagalbos. Galiausiai paskambino man.

Nuvažiavau į visas institucijas, kurios turi tuo rūpintis. Netrukus vaikai buvo paimti iš šeimos. Aplankiau juos vaikų globos namuose. Taip, jiems trūksta motinos meilės. Bet jei ji visai jų neprižiūri, ar tai tikrai ta meilė?

Ne kartą esu padėjęs žmonėms. Net davęs pinigų, nors tai buvo paskutiniai mano pinigai. Aš manau, kad jei padedi žmogui – turi tą daryti nuoširdžiai, nelaukdamas ir nesitikėdamas grąžos.

Man viduje tampa labai gera, jei galiu padėti žmonėms, kai matau rezultatus. Tai labai geras jausmas.

-Kaip į jus reaguoja valdininkai, kai praveriate jų duris?

-Jie manęs bijo. Mano ginklas yra tiesa ir viešumas. Tiesa, su manimi nebendrauja žiniasklaidos priemonės. Rengti reportažus apie mane uždrausta. Bet ar tai yra demokratiška?

-Andriau, kalbant apie žiniasklaidą gal taip yra ne dėl demokratijos stygiaus, bet dėl to, kad jūs tiesiog nebeįdomus? Kad kartojatės? Atvirai tariant – dėl to, kad nusibodote?

-Tai peržiūrėkim įrašus „Youtube“ platformoje, kur yra siužetai su manimi, ir peržiūrų skaičių. Žmonėms tai įdomu. Visa laimė, kad yra „Facebook“ – socialiniame tinkle skelbiama informacija pasiekia dešimtis tūkstančių žmonių. „Facebook“ – kaip biblioteka.

-Ar niekada negalvojote, kad viena ar kita jūsų paviešinama žinia ar faktas nėra tiesa? Kad tai galbūt yra tik ta tiesa, kuria tikite jūs pats?

-Taip, aš kartais klystu. Tačiau jei taip nutinka – mane tikrai pataiso, ir jei man pateikia faktus ir argumentus, kurie yra stipresni už manuosius, aš galiu pripažinti klydęs.

-Kaip pats auklėjate savo vaikus?

-Maždaug 80 procentų elgesio vaikai perima iš šeimos. Todėl jei šeimoje vartojamas alkoholis, tėvai rūko – tą darys ir vaikai. Mes savo vaikus auklėjame visų pirma savo pavyzdžiu. Nuolat kalbame apie alkoholio, nesveiko maisto, rūkymo žalą. Jie mato ir tai, kad tėvai nuolatos sportuoja, sveikai gyvena.

-Jei kas nors jums pasiūlytų pinigų už tai, kad tylėtumėte?

-Nežinau. Dar niekas nesiūlė. Bet, atvirai tariant, man pačiam būtų įdomu tokią situaciją išbandyt, įvertinti savo reakciją. Pinigais manęs dar niekas neišbandė.