@ jonavoszinios.lt

Jau šią savaitę rajono politikai priiminės vieną kertinių ir svarbiausių metinių projektų – bus tvirtinamas 2017 metų biudžetas. Kokie pagrindiniai darbai ir veiklos numatyti 2017 metais, pokalbis su laikinuoju Jonavos meru Eugenijumi Sabučiu.

-Paruoštas 2017 metų biudžeto projektas. Kokie prioritetai šiais metais?

-Svarbiausius prioritetus 2015 metais nustatėme koalicinėje sutartyje – juos ir vykdome. Šiais metais toliau vykdysime tęstinius projektus: renovuosime Jonavos kultūros centro didžiąją salę, užbaigsime projektą „Jonavos miesto Vasario 16-osios, A. Kulviečio, Chemikų gatvių rekonstrukcija“ tęsiant pradėtus ir neužbaigtus darbus Chemikų gatvėje, toliau atnaujinsime Viešosios bibliotekos pastatą.

Džiugu, kad šiais metais turime lėšų ir kitiems projektams įvykdyti, ir ypatingai smagu, jog toliau atnaujinsime ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Siekdami taupyti išlaidas gatvių apšvietimui, o patį apšvietimą modernizuoti, šiemet vykdysime projektą „Jonavos miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas.

Biudžeto projekte numatyta nemažai kitų projektų, iš kurių labiausiai norėčiau išskirti lėšas vaikų globos šeimynos Kulvoje įsikūrimui, taip pat numatytos papildomos lėšos miesto seniūnijai gyvūnų globos problemoms spręsti, šunų dresavimo aikštelei įrengti.

Bus atnaujinimas ir tvarkomas žydų genocido aukų memorialas. Jis netvarkytas daugelį metų, ir nors yra prižiūrimas, tačiau reikalauja remonto. Artėjant mūsų valstybės nepriklausomybės šimtmečiui ypatingai turime pabrėžti, kad mūsų valstybė buvo ir yra daugiatautė, o istorijos įvykiai, kad ir kokie skaudūs, neturi būti užmiršti.

- Apie miesto gatvių apšvietimo atnaujinimą buvo kalbama jau praėjusiais metais, tačiau šis projektas sulaukė ir kritikos dėl jo naudos ir reikalingumo.

-Dauguma tarybos narių tokiam projektui pritarė, o apšvietimo modernizavimo privalumą jau dabar galime įvertinti patys, užtenka sutemus palyginti atnaujintos A.Kulviečio gatvės apšvietimą ir, pavyzdžiui, šalia esančios Žemaitės gatvės apšvietimą. Manau, kad tai - saugumo klausimas, ir apšvietimą atnaujinti būtina.

Dabar apšvietimui naudojamos neefektyvios kaitrinės lempos bus keičiamos moderniomis – LED lempomis. Nesileidžiant į konkrečias technines detales pasakysiu labai paprastai – mieste tamsiuoju paros metu bus šviesiau, o ši šviesa bus ne tokia brangi, kaip iki šiol.

-Ar ketinama plėsti vaizdo kamerų tinklą?

-Miesto saugumo klausimas taip pat vienas iš mūsų prioritetų. Šiuo metu mieste veikia 11 stebėjimo kamerų. Puikiai suprasdami, jog tiek kamerų neužtenka, šiais metais planuojame kamerų tinklą padvigubinti. Praėję metai parodė, jog stebėjimo kamerų diegimas mieste buvo teisingas sprendimas.

Jų pagalba pavyko atskleisti kelis chuliganiško elgesio atvejus, vaizdo įrašų medžiaga perduodama policijos pareigūnams. Svarbiausia, mano manymu, vaizdo stebėjimų kamerų paskirtis – prevencinė ir psichologinė.

-Kiek kainuos užbaigti Chemikų gatvės remontą ir ar šiemet gatvė bus baigta tvarkyti?

-Konkrečios kainos šiuo metu pasakyti neįmanoma dėl to, jog kai tik šiuo metu po atliktos projekto korekcijos organizuojami papildomų darbų viešieji pirkimai. Siekdami, kad miesto biudžetui šie darbai kainuotų kiek įmanoma mažiau, papildomų lėšų prašome ir iš Transporto investicijų direkcijos, Automobilių transporto direkcijos. Esu optimistas, todėl tikiu, kad naujus mokslo metus 2017 metais sutiksime visiškai atnaujintoje Chemikų gatvėje.

-Kokios ugdymo įstaigos šiemet bus atnaujinamos?

-Bus atnaujinti ir apšiltinti vaikų lopšelių – darželių „Dobilas“, „Žilvitis“ ir „Pakalnutė“ pastatai, patalpos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pušaitė“.

Be jau minėtų ikimokyklinio ugdymo įstaigų renovavimo, tikimės gauti finansavimą iš Švietimo ir mokslo ministerijos Senamiesčio gimnazijos pastato atnaujinimui. Taip pat tikimės, kad per regioninės plėtros programą, pradėjus skirstyti Europos Sąjungos paramos lėšas, jas panaudosime kai kurių mokyklų sporto salių renovacijai.

- Gana ženklai didinamas finansavimas socialinių paslaugų centrui. Kas bus daroma? Steigiami nauji etatai, įgyvendinamos papildomos programos?

-Socialinei priežiūrai socialinės rizikos šeimoms nuo II ketvirčio skiriamas finansavimas papildomų aštuonių socialinių darbuotojų pareigybių išlaikymui.

- Maždaug 300 tūkst. eurų, lyginant su praėjusiais metais, didinamas finansavimas Kūno kultūros ir sporto centrui. Kokie darbai bus atliekami, galbūt jonaviečiai sulauks taip trūkstamo baseino?

-Kaip jau yra paskelbta, vasario 22 dieną pradedą veiklą Jonavos sporto arena. Po iškilmingo arenos atidarymo turi sekti įprastinė tokiems sporto ir daugiafunkcinės paskirties pastatams veikla. Šiai veiklai užtikrinti reikalingi papildomi darbuotojai (budėtojai, valytojai, technikai), o pats pastatas turi būti šildomas, apšviečiamas. Todėl šis finansavimo padidėjimas susijęs su Sporto arenos išlaikymu ir eksploatavimu.

Baseino sutvarkymas yra labai sudėtingas klausimas, turintis daug galimų variantų, kuriuos mes patys svarstome. Pavyzdžiui, ar reikia tvarkyti esamą baseiną? Jeigu taip, iki kokio lygio? Ar esamas baseinas, nors ir po nedidelio remonto, tenkins mūsų rajono gyventojų poreikius? Ar jį atnaujinus iš pagrindų, jis bus patrauklesnis, nei pastačius visiškai naują baseiną kitoje vietoje? Ar savivaldybė turi pati statyti baseiną, ar tikslingiau būtų pritraukti verslą baseino statybai ir eksploatacijai? Kiek tokiu atveju miesto ir rajono gyventojams kainuos apsilankymas baseine? Ar vertos didžiulės investicijos į baseino statybą (apie 3 milijonai eurų), ar geriau šias lėšas nukreipti kitur: į tolimesnį gydymo, švietimo, visuomeninių pastatų modernizavimą, gatvių atnaujinimą ir pan.

Todėl šiuo metu užtikrintai galima pasakyti tik tiek, kad esamas baseinas bus tvarkomas tiek, kad juos galima būtų saugiai naudotis, o jo atnaujinimas ar naujo baseino statymas yra ateities klausimas.

-Minėjote, jog vienas iš išskirtinių šių metų projektų – vaikų globos šeimynos Kulvoje įsikūrimas.

-Jonavos vaikų globos namuose šiuo metu gyvena iki 50 globojamų vaikų. Antra tiek Jonavos rajono vaikų yra globojami kitų rajonų globos įstaigose, nes Jonavos vaikų globos namuose tiesiog nėra daugiau vietų.

Atsiliepdami į Prezidentės iniciatyvą dėl laipsniško vaikų globos namų reformavimo, mes į tai žiūrime truputį iš kitokio kampo – sutikdami, kad vaikai turi augti aplinkoje kuo daugiau primenančioje šeimą ir namus, siekiame į šeimynas perkelti tuos vaikus, kurie dėl vietų stygiaus perduoti į globą kituose rajonuose, t.y. siekiame susigrąžinti juos atgal į savo rajoną.

Todėl šiais metais užbaigsime buvusio Kulvos darželio renovavimą ir jame apgyvendinsime iki 8 vaikų. Artimiausiuose planuose - šeimynos Upninkuose steigimas.